Učešće na naučnim skupovima viših naučnih saradnika Istorijskog instituta

Viši naučni saradnici u Istorijskom institutu UCG dr Žarko Leković i dr Radenko Šćekić su u periodu 15-19. septembar 2021, učestvovali na dva međunarodna naučna skupa:

- Žabljak (15-16.9.2021.) u organizaciji UCG, Ministarstva ekologije i prostornog planiranja i Opština Žabljak, a koji je otvorio Rektor Vladimir Božović. Skup je održan povodom 150 godina Žabljaka i 30 godina od proglašenja Crne Gore Ekološkom državom. Na skupu su predstavnici Istorijskog instituta prezentovali radove: „Hram svetog Preobraženja Hristovog na Žabljaku “ i „Sjever Crne Gore – društvene promjene tokom perioda tranzicije 1991-2021“.

-  Gacko (16-19.9.2021.) „Ćorovićevi susreti istoričara“ koji su tradicionalno po 23 put organizovani od strane kulturnog društva Prosvjeta. Na skupu su predstavnici Instituta prezentovali radove: „Bratoubilaštvo na prostoru Sjeverne Crne Gore i Stare Hercegovine 1941-42“. i „Godina 1941 i ratna dešavanja na prostoru Crne Gore na stranicama časopisa Istorijski zapisi“. Radovi su već publikovani u Zborniku.