Održano predavanje prof. Dušana Mlacovića

Prof. dr Dušan Mlacović održao je u četvrtak, 18. novembra 2021. godine, u 10 časova, u Biblioteci Istorijskog instituta Univerziteta Crne Gore predavanje "Društvena, ekonomska i kulturna interakcija slovenačkog i crnogorskog primorja i planinskog zaleđa od kasnog srednjeg vijeka do XIX stoljeća". Izuzetno interesantno predavanje predstavilo je nove mogućnosti saradnje i istraživanja posebno vezanih za Stari Bar. Prof. Mlacović je upoređivanjem novih dokumenata iz različitih italijanskih institucija sa dokumentima iz turskih arhiva u znatnoj mjeri proširio dosadašnja saznanja o razvoju jednog od najznačajnijih gradova južnog Jadrana u ranom modernom periodu.

Predavanje je dio aktivnosti u realizaciji aktuelnog bilateralnog projekta koji Istorijski institut realizuje sa Filozofskim fakultetom Univerziteta u Ljubljani u periodu 2021-2022 pod rukovodstvom prof. Mlacovića i dr Tatjane Koprivice.