Otvaranje izložbe „Crna Gora i Grčka – Dva prijateljska naroda“

U petak, 10. decembra 2021. u 11h u holu Rektorata UCG biće otvorena izložba „Crna Gora i Grčka – Dva prijateljska naroda“ koju organizuje Istorijski institut, povodom 140. godina uspostavljanja diplomatskih odnosa Crne Gore i Grčke.

Izložbeni materijal potiče iz privatne zbirke prof. dr Panagiotisa Kolimichalisa i svjedoči o dugotrajnom crnogorsko-grčkom prijateljstvu.

Prisutnima će se obratiti Njegova Ekselencija, Panagiotis Partso, ambasador Republike Grčke u Crnoj Gori, a izložbu će u ime Ministarstva vanjskih poslova Crne Gore otvoriti gospođa Satka Hajdarpašić, direktorica Diplomatske akademije. Okupljenima će se obratiti i autor izložbe dr Panagiotis Kolimichalis, kao i dr Radoslav Raspopović, direktor Istorijskog instituta UCG.

U prilogu je pozivnica za izložbu. Događaj je otvoren za medije.