Međunarodna konferencija: Ustav SFRJ iz 1974. godine - pet decenija kasnije

U skladu sa obilježavanjem jubileja Univerziteta Crne Gore, Istorijski institut UCG organizuje Međunarodnu konferenciju "Ustav SFRJ iz 1974. godine - pet decenija kasnije".

Pitanja na koje će ova međunarodna konferencija sa naučnog aspekta težiti da odgovori jesu značaj Ustava SFRJ 1974. godine, posljedice, decentralizacija SFRJ, ekonomska i politička nezavisnost republika i pokrajina; osnov za disoluciju zajedničke države, etatizam, kontroverze, pravne tekovine; društvene, političke i ekonomske prilike u deceniji donošenja ustava te uticaj Ustava na osnivanje i razvoj institucija u tadašnjoj SR Crnoj Gori.

Svečano otvaranje i radni dio konferencije će biti 24. april 2024. godine u zgradi Rektorata UCG.

Prijava tema sa apstraktom je otvorena do 15. aprila 2024. godine

Prijave treba slati na e-mail: ustav1974@ucg.ac.me

Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.