Istorijski institut, 23.04.2019

Proširenje naučne saradnje Istorijskog instituta UCG

Saradnja sa velikim brojem inostranih naučnih institucija sa kojima sarađuje Istorijski institut Univerziteta Crne Gore proširena je i na Sankt- Peterbuški Institut istorije Ruske Akademije Nauka. Osnova za institucionalnu saradnju dva instituta omogućena je  potpisivanjem  međusobnog Ugovora o saradnji. Ugovor su  potpisali direktori dva instituta: dr Aleksej Vladimirovič Serenov i dr Radoslav Raspopović.

Ugovor podrazumjeva razmjenu naučnih publikacije, rad na zajedničkim projektima, organizovanje naučnih konferencija, okruglih stolova i sl.

Ugovor je potpisan 16. 04. 2019. Istoga dana  u organizaciji SPbII RAN je održana i konferecija Arheografske sanktpeterburške  komisije, na temu : “Arhivski dokumenti o Crnoj Gori u arhivima Sankt Peterburga”.

Broj posjeta : 277