Dogovor o nastavku saradnje Istorijskog instituta UCG i Arhiva spoljnih poslova Ruske Imperije

Tokom boravka u Rusiji dr Radoslav Raspopović je u Moskvi razgovarao sa direktorkom Arhiva spoljnih poslova Ruske imperije dr Irinom Vladimirovnom Popovom, o daljoj saradnji Istorijskog instituta UCG sa ovom, u naučnim krugovima veoma poznatom, arhivskom institucijom.

U načelu je dogovoreno da se saradnja, koja u vidu naučnoistraživačkog rada crnogorskih istoričara u ovom Arhivu  traje već više decenija, proširi i na zajedničke projekte izdavanja dokumenata iz istorije rusko-crnogorskih odnosa. Zastoj koji je trajao proteklih nekoliko godina bio je posledica radova na renoviranju zgrade Arhiva, koja je sada mnogo savremenije opremljena, a arhivska građa koja se u njemu čuva mnogo dostupnija brojnim istraživačima.