Dr Filip Ivanović učestvovao na Godišnjoj skupštini Mlade akademije nauka Evrope

Naučni saradnik na Institutu za napredne studije Univerziteta Crne Gore, dr Filip Ivanović, učestvovao je na desetoj Godišnjoj skupštini Mlade akademije nauka Evrope (Young Academy of Europe), koja je održana u Barseloni, od 25. do 27. oktobra.

Na poziv organizatora, dr Ivanović je izložio rad na temu položaja vizantijske filozofije u savremenom istraživanju humanističkih nauka.

U okviru Skupštine su takođe predstavljene i radne grupe Mlade akademije posvećene popularizaciji nauke, transdisciplinarnosti naučnoistraživačkog rada, te inkluzivnosti i ravnopravnosti u nauci.

Mlada akademija Evrope je panevropska organizacija koja okuplja najbolje naučnike mlađe generacije, a blisko sarađuje s Evropskom akademijom nauka (Academia europaea), Savjetodavnim tijelom evropskih akademija (SAPEA) i Inicijativom za nauku u Evropi (ISE). Dr Ivanović je član (fellow) Mlade akademije od marta 2022. godine.