Održana konferencija "Ekološka održivost i klimatske promjene"

Međunarodni naučni skup „Ekološka održivost i klimatske promjene" održan je 14. i 15. septembra 2023. godine, pod pokroviteljstvom Univerziteta Crne Gore.

Konferenciju su otvorili predsjednik Crne Gore, mr Jakov Milatović, prorektor za nastavu Univerziteta Crne Gore, prof. dr Veselin Mićanović i predsjednik opštine Žabljak, Radoš Žugić. Na konferenciji su izloženi radovi vezani za ekološku održivost, klimatske promjene i povezane teme, od strane renomiranih inostranih i domaćih naučnika.

Konferencija je organizovana uz podršku Opštine Žabljak i NVO Durmitor 4All. Za učesnike konferencije nije predviđeno plaćanje kotizacije već je troškove organizacije i štampe snosila Opština Žabljak i Univerzitet Crne Gore. Recenzirani radovi u cjelosti biće publikovani u tematskom zborniku međunarodnog značaja.