Časopis Ecologica Montenegrina uključen u SCImago Journal & Country Rank

Časopis Ecologica Montenegrina je uključen u SCImago Journal & Country Rank pri čemu mu je SJR impact factor za 2016 godinu 0.18 (0.24 za 2015. godinu).

Ovo je jedini časopis iz Crne Gore (link) koji se trenutno nalazi indeksiran u ovoj bazi.

Časopis Ecologica Montenegrina je Diamond open access časopis (autori ne plaćaju objavljivanje a svi radovi su u potpunosti javno dostupni bez plaćanja). Časopis izdaje četiri broja godišnje. Časopis od svog osnivanja (2014. godina) nije dobio nijedan cent od Prirodno-matematičkog Fakulteta, ni Univerziteta, ni nadležnog Ministarstva.

SCImago Journal & Country Rank je javno dostupan portal koji uključuje naučne indikatore za  časopise i države i  radi na osnovu informacija sadržanih u Scopus® bazi podataka (Elsevier B.V.). Ovi indikatori su danas opšte prihvaćeni i najčešće korišćeni za procjenu i analizu naučnih oblasti, časopisa i država. Podaci o citiranosti  prikupljaju su od više od 21.500 časopisa,​​ više od 5.000 međunarodnih izdavača i podacima iz 239 zemalja širom svijeta.