Dekan PMF-a budućim studentima: Naporan rad nije recept samo za uspjeh na studijama - naporan rad je recept za uspjeh u životu

ImagePoštovani studenti,

„Pametni ljudi se uče na tuđim greškama“. Svima je dobro poznata ova maksima, ali nam se sigurno makar jednom u životu desilo da smo olako prešli preko savjeta koje nam drugi daju, i na kraju na sopstvenim greškama izučili neke važne životne lekcije. Studiranje i priprema za buduću profesiju je za sve vas nepoznanica.

Na tom putu do diplome, punom izazova, mnogi odustanu. Neki pokušavaju prečicama, neko ide brže, neko sporije, ali bi mnogi po okončanju studija, uviđajući sopstvene greške, taj put prolazili drugačije. Zato bih volio da poslušate moj savjet, ili moju životnu maksimu: „Naporan rad se isplati“. Što više vremena budete posvetili učenju više ćete cijeniti sebe, svoje znanje, i diplomu koju steknete. Više će vas i drugi cijeniti. Naravno da ćete tako i studije završiti na vrijeme. Ali,  koju ćete naknadno naučiti je da naporan rad nije recept samo za uspjeh na studijama: naporan rad je recept za uspjeh u životu. Dobro došli na Prirodno-matematički fakultet.

Dekan, prof. dr Predrag Miranović

Korisni linkovi:

- Linkovi za informacije o upisu na Univerzitet Crne Gore

- Važna dokumenta za online upis brucoša

Informator 2020/2021

Kontakti studentskih službi fakulteta

Na Univerzitetu Crne Gore počinje elektronsko podnošenje dokumentacije za upis brucoša od utorka 30.06. zaključno sa 2.07.2020. godine u 16.00 časova

Pravilnik o uslovima, kriterijumima i postupku upisa u prvu godinu osnovnih studija za sve studijske programe koji se realizuju na Univerzitetu Crne Gore