Otvaranje BLUE LAND područja u Crnoj Gori

Univerzitet Crne Gore - Institut za biologiju mora, uz podršku Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede - Direktorat za ribarstvo, organizuje hibridni događaj "Otvaranje BLUE LAND područja u Crnoj Gori".

Manifestacija se održava u okviru projekta BLUE LAND - Participativni model za održivo upravljanje morskim i obalnim resursima i za zaštitu prekograničnih staništa, biodiverziteta i usluga ekosistema, koji sufinansira Evropska unija kroz predpristupne fondove (IPA II).

Cilj projekta je zaštititi i sačuvati usluge ekosistema u BLUE LAND području, koje u Crnoj Gori uključuje Veliku plažu i rijeku Bojanu. Tokom događaja biće predstavljeni glavni ciljevi, aktivnosti i rezultati projekta BLUE LAND (agenda ).

Hibridni događaj "Otvaranje BLUE LAND područja u Crnoj Gori" održaće se u Institutu za biologiju mora, 30. marta 2021. godine, od 10 do 12 časova, uz internetsko i lično prisustvo.