Međunarodna konferencija na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu okupila naučnike iz regiona

Profesori i saradnici Ekonomskog fakulteta učesnici su međunarodne konferencije na temu „Digitalizacija i održivost – novo okruženje za ekonomiju i poslovanje“  koju, povodom obilježavanja svog jubileja - 85 godina od osnivanja, organizuje Ekonomski fakultet Univerziteta u Beogradu.

Ova prestižna međunarodna konferencija okupila je eminentne naučnike i stručnjake regiona i svijeta koji su, u svojim naučnim radovima, iz različitih perspektiva dali osvrt na dva globalna trenda - održivost i digitalnu transformaciju, koji preoblikuju paradigmu savremenih društava, preduzeća i ekonomskih sistema.

Na međunarodnoj konferenciji „Digitalizacija i održivost – novo okruženje za ekonomiju i poslovanje“ prezentovano je pet radova sa Ekonomskog fakulteta Podgorica, i to: “Euro and Montenegro through a two-decade perspective – opportunities and challenges to meet growing economic uncertainty” prof. dr Nikole Milovića i mr Nikole Martinovića; “Employee attitudes in Montenegro in the new business environment –comparison between private and public sector” prof. dr Milorada Jovovića i mr Nikole Mišnića;  “Linking innovation performance and economic growth in OECD countries” docent dr Milene Lipovina-Božović, dr Bojane Femić-Radosavović i mr Bojana Pejovića; “Digitalization and sustainability as megatrends in marketing management – a perspective in the modern business environment” prof. dr Bobana Melovića;  “Analysis of aggregate demand determinants in see countries: a panel ARDL approach” prof. dr Slobodana Lakića, Aleksandra Živkovića i mr Bojana Pejovića;  “Commodity reserves system as a stabilization mechanism in crisis conditions - the case of Montenegro” Nemanje Popovića, docent dr Jovana Đuraškovića, prof. dr Milivoja Radovića i docent dr Milene Radonjić.

Uoči održavanja konferencije kojom je obilježen jubilej, na Ekonomskom fakultetu u Beogradu održana je III Međunarodna interkatedarska konferenciji "Oblikovanje post-COVID svijeta – izazovi za ekonomsku teoriju i politiku“  u organizaciji Katedre za ekonomsku analizu i politiku. Tom prilikom prezentovana su dva rada sa Ekonomskog fakulteta u Podgorici i to: „Analiza ključnih indikatora crnogorske ekonomije tokom COVID-19 krize“ autora prof. dr Milivoja Radovića, Nemanje Popovića, docent dr Jovana Đuraškovića, docent dr Milene Radonjić i Marine Božović, i „Izdaci za istraživanje i razvoj i njihov uticaj na ekonomske performanse zemalja Zapadnog Balkana“ autora prof. dr Nikole Milovića i mr Nikole Martinovića.