Predstavljanje edukativne igre Zuno studentima Osnovnih primijenjenih studija

U okviru tradicionalnih Dana brucoša, studentima Osnovnih primijenjenih studija (Menadžment) biće predstavljena edukativna igra koje će pratiti nastavno gradivo na predmetima prvog semestra. Uključivanje edukativne igre u nastavni proces dio projekta  "Game-driven HR Tech (GHR)" u kojem učestvuje Ekonomski fakultet, a glavni aplikant projekta je firma Alicorn iz Podgorice.

Suština projekta Game-driven HR Tech (GHR) jeste rad na kreiranju platforme za razvoj edukativnih igara, pod nazivom Zuno, koja ima za cilj da pomogne studentima u pripremi ispita, testiranju uspješnosti savladavanja nastavnog gradiva, da podstakne fokus studenata kao i takmičarski duh jer dobijaju bodove za tačno riješene zadatke i izazove, a primjenjivost je moguća u raznim oblastima znanja.

Prezentacija je zakazana za četvrtak, 28.9.2023. u 16:45 minuta u Amfitetaru.