Uskoro memorandum o saradnji sa Ekonomskim fakultetom Čangša univerziteta

Šestočlana delegacija sa Čangša univerziteta za nauku i tehnologiju, na čelu sa prorektorom g-dinom TAN Chuansheng-om posjetila je Ekonomski fakultet. Prodekani Đurašković i Dragašević predstavili su gostima Ekonomski fakultet, istorijat, organizaciju nastave, akademske programe na svim nivoima, sa posebnim akcentom na program na engleskom jeziku MONTEB. Prodekanka Fakulteta za Ekonomiju i menadžment sa Čangša univerziteta, prof. YIN Zhujia, je predstavila Fakultet sa kojeg dolazi i izrazila interesovanje da se razmotri mogućnost bilateralne saradnje dva Fakulteta. Na sastanku je dogovoreno da se u narednom periodu potpiše memorandum o saradnji kojim bi se otvorila mogućnost za razmjenu studenata i akademskog osoblja, kao i rad na zajedničkim projektima između dva ekonomska fakulteta.

Sastanku su prisustvovale i direktorice Instituta Konfucije na UCG, docent Milena Lipovina-Božović i prof. Gao Qinglong koje su ovom prilikom istakle uspješnu saradnju sa Ekonomskim fakultetom, kao i važnim mjestom za održavanje besplatnih kurseva kineskog jezika, organizaciju HSK testiranja i drugih manifestacija na kojima se promoviše kineska kultura. Takođe, na sastanku je predstavljena inicijativa kojom bi se na Ekonomskom fakultetu napravila pametna učinicionica za potrebe Instituta Konfucije, ali i Ekonomskog fakulteta, opremljena po najvećim tehnološkim standardima.

Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.