Upisujemo novu generaciju studenata

Poštovani budući ekonomisti i menadžeri,

ukoliko odlučite da diplomu fakulteta steknete na Ekonomskom fakultetu, to možete učiniti na jednom od dva ponuđena studijska programa:

Akademskim studijama ekonomije u Podgorici i Primijenjenim studijama menadžmenta u Podgorici i Bijelom Polju.

Studiraćete po modelu 3 + 2 + 3 na Ekonomiji, odnosno 3 + 2 na Menadžmentu, što podrazumijeva da diplomu osnovnih studija stičete nakon 3 godine.

U skladu sa važećim pravilnikom, učenici svih srednjih škola u Crnoj Gori mogu konkurisati za upis na Ekonomski fakultet, bez polaganja prijemnog ispita.

Bodovanje vašeg dosadašnjeg uspjeha se vrši na sledeći način:

• Prosjek u sva četiri razreda
  • Maternji i strani jezik (sa višom ocjenom tj. povoljniji za kandidata) iz III I IV razreda
  • Srednja ocjena sa eksternog maturskog ispita
  • Diploma Luča I boduje se 5 poena
  • Diploma Luča II boduje se 3 poena

Ukoliko vam vaša prosječna ocjena prilikom upisa obezbijedi mjesto među nama, studiraćete besplatno!

U priloženim dokumentima možete pronaći više informacija o kriterijumima za upis i bodovanju, kao i o procesu prijavljivanja.

Ono što studiranje na Ekonomskom fakultetu čini posebnim, osim najboljeg obrazovanja za ekonomiste i menadžere, je izuzetno razvijena mreža međunarodnih i domaćih partnera. Zahvaljujući brojnim programima mobilnosti, oko 40 naših studenata svake godine dobije stipendiju za studiranje u inostranstvu, dok isto toliko njih dobiju priliku za obavljanje stručne prakse u renomiranim domaćim kompanijama na osnovu sporazuma o saradnji sa Ekonomskim fakultetom. Tokom godine, organizujemo više od 30 događaja na kojima ćete biti u prilici da čujete predavanja na aktuelne teme renomiranih predavača iz regiona i svijeta!

Više o događajima na Ekonomskom fakultetu saznajte na našim profilima na društvenim mrežama:

www.facebook.com/ Ekonomski fakultet Podgorica-zvanična stranica

www.instagram.com / Ekonomski fakultet Podgorica  @ekof_pg

www.youtube.com / Ekonomski fakultet Podgorica

Pratite informacije koje objavljujemo za našem sajtu jer će upravo na ovom mjestu biti objavljen i Konkurs za upis nove generacije!

Vidimo se u junu!