Saradnja Elektrotehničkog fakulteta sa Five Grupom

Elektrotehnički fakultet je nedavno otpočeo saradnju sa Five Grupom (Five Group), otvarajući vrata za inovativne projekte i jačanje veza između akademske zajednice i IT industrije.

Ova saradnja donijeće brojne povoljnosti i mogućnosti kako studentima, istraživačima i profesorima Elektrotehničkog fakulteta, tako i IT zajednici u cjelini.

Jedan od ključnih ciljeva ove saradnje biće podsticanje razmjene znanja i tehnoloških inovacija između Fakulteta i Five Grupe, a koja će studentima dati uvid u aktuelne trendove i tehnologije u IT industriji i pomoći da unaprijede svoje vještine kako bi bili spremni za tržište rada.

Pored razmjene znanja kao primarnog cilja saradnje, drugi cilj saradnje biće i zajednički projekti Fakulteta i Five Grupe koji će biti usmjereni ka rješavanju realnih izazova u IT industriji, kao i ka istraživanju i razvoju novih rješenja. Studentima će biti omogućeno da učestvuju u tim projektima i steknu dragocjeno iskustvo.

Ova saradnja je još jedan korak u kontinuiranom nastojanju Elektrotehničkog fakulteta da ojača veze sa IT zajednicom. Fakultet nastoji da proširi mrežu svojih partnera i poveže se sa rastućom IT industrijom. Ovim se otvaraju vrata za dalju saradnju, ali se i prevashodno studentima pružaju prilike da ostvare prakse, steknu praktična znanja i pronađu se na izazovnom tržištu rada.

Budući projekti koji proizilaze iz ove saradnje mogu obuhvatiti istraživanje i razvoj u oblastima vještačke inteligencije, mašinskog učenja, IoT-a, softverskog inženjerstva i mnoge druge oblasti koje su od vitalnog značaja za IT industriju.