Elektrotehnički fakultet, 12.06.2020

COVID 19 projekat Elektrotehničkog fakulteta UCG dobio grant

X

Projekat Elektrotehničkog fakulteta UCG, pod nazivom “3DP istraživanje i inovacije za Covid-19 (3DPRI-COVID19)” , dobio je grant na raspisanom konkursu Ministarstva nauke, odnosno Specijalnog poziva za Covid-19 naučnoistraživačke projekte.

Kroz ovaj projekat proizvodiće se nove 3D štampane maske za višekratnu upotrebu koje su namijenjene profesionalnoj upotrebi bolničkog osoblja koje radi u reanimaciji, kao i za osobe u karantinu. Iznos dobijenog granta je 38.500 eura, a rukovodilac projekta je doc. dr Milena Đukanović.

Ministarstvo nauke je prije početka pandemije objavilo Konkurs za naučnoistraživačke projekte za koji je izdvojen budžet od 1.5 miliona eura. Dio sredstava u iznosu od 200.000 € opredijeljen je za finansiranje projekata čija su istraživanja usmjerena ka ublažavanju posljedica Covid-a na zdravstveni i ekonomski sistem Crne Gore.

Rang lista projekata je dostupna  ovdje.

Izvor: Ministarstvo nauke

Broj posjeta : 657