Filozofski fakultet, 31.12.2020

Gostovanje pjesnika Dejana Đonovića na času Književnosti za djecu i omladinu

Jedan od najboljih savremenih crnogorskih pjesnika za djecu i mlade, Dejan Đonović, gostovao je danas na času Književnosti za djecu i omladinu, kojem su, preko ZOOM aplikacije, prisustvovali studenti tri studijska programa Filozofskog i Filološkog fakulteta.

U jednočasovnom razgovoru studenti su sa svojim predmetnim profesorom, doc. dr Svetlanom Kalezić-Radonjić, bili u prilici da pjesniku postave mnoga pitanja u cilju osvjetljavanja raznih aspekata dječje književnosti – od njenog stanja u sadašnjem kontekstu, preko dijahronijskog sagledavanja kvaliteta literarne produkcije, do njene kritičke recepcije u doba multimedijalnosti.

S obzirom na činjenicu da je Dejan Đonović po profesiji glumac, inspirativni razgovor ticao se i pozorišta, kao i veze pisane riječi i predstavljačkih umjetnosti u čijem se središtu nalazi homo ludens.

Broj posjeta : 133