Filozofski fakultet, 17.03.2021

Studentkinje Filozofskog fakulteta na portalu #učidoma

Iako su tek na nešto više od pola pređenog puta do završetka Studijskog programa za obrazovanje učitelja, naše studentkinje prihvatile su se izazovnog zadatka i snimanja časova za projekat "Uči doma".

Ovim djevojkama taj je izazov podstakao pažnju i bio poziv na odgovornost. Svjesne situacije kakva je bila, bez previše razmišljanja,  prihvatile su dati zadatak i "zavrnule rukave". Uslijed iščekivanja da zakorače u vode kojima će se kretati u svom pozivu, mlade učiteljice su spontano i sigurno, a opet nježno i blagonaklono stupile na scenu. Jasnoća, preciznost i posvećenost djeci, tim bićima zbog kojih i jesu tu, činile su da se stvarno mogla i zamisliti situacija gdje vesele oči djece zapitkuju, a učiteljice s pažnjom osluškuju i rješavaju mnoge male i velike dileme.

Znajući da će putem Jutjuba njihove riječi izaći "van", ove buduće učiteljice nisu se pokolebale iako su osjećale izvjesnu dozu straha i nesigurnosti.

One su izabrale ovaj poziv, a možda je i poziv izabrao njih.

UPRAVA FILOZOFSKOG FAKULTETA

Broj posjeta : 614