Onlajn gostujuće predavanje na temu proučavanja emocija u 20h

Predavanje na temu „Emocije u prostoru i vremenu: Ljubav i čast“, dr. sc. Mirko Sardelić (Zagreb, Hrvatska), održaće  u organizaciji Filozofskog fakulteta u Nikšiću,  4. maja 2021. godine, sa početkom u 20.00 sati, na platformi Zoom.

Predavanje će biti posvećeno društvenim perspektivama proučavanja emocija: od istorije i sociologije emocija preko institucija kulture i identiteta. Uz ljubav  i čast, predavač će govoriti i o kulturnom oblikovanju raznih drugih emocionalnih sadržaja koji uveliko određuju način na koji živimo, kako volimo, kako sanjamo.

Dr Sardelić naučni je saradnik na Odsjeku za povijesne znanosti Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Osim toga, saradnik je i u australijskom Centru za istoriju emocija (ARC Centre of Excellence for the History of Emotions). Proučava kako različite kulture oblikuju doživljaj i izražavanje emocija. Na predavanje su pozvani studenti, akademsko osoblje i šira publika.

Link za onlajn predavanje: https://us02web.zoom.us/j/86866629569?pwd=V05UaXd6UEh1M2NRMnFCRldKOVNxZz09
Meeting ID: 868 6662 9569
Passcode: 1111