Predavanje večeras: Progoni vještica na prostoru Hrvatske u ranom novom vijeku

Predavanje na temu: „Progoni vještica na prostoru Hrvatske u ranom novom vijeku”, doc. dr. sc. Anđelka Vlašića sa Filozofskog fakultetu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, održaće se, u organizaciji Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, u Nikšiću, u ponedeljak, 29. novembra 2021. godine, sa početkom u 20.00 sati, na platformi Zoom.

Anđelko Vlašić (Slavonski Brod, 1982.) je docent na Filozofskom fakultetu u Osijeku i rukovodilac Odsjeka za istoriju. Bavi se hrvatskom i svjetskom istorijom ranoga novog vijeka. Doktorirao je istorijske nauke na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu 2010. i magistrirao turkologiju i francuski jezik i književnost na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2013. godine. Radio je kao postdoktorski gostujući istraživač na Univeryitetu Koç u Istanbulu od novembra 2014. do novembra 2015. godine. Završio je napredni kurs turskog jezika (TÖMER, Univerzitet u Ankari, 2013.). Zajedno s Oğuzom Aydemirom objavio je knjigu Tragovi osmanske kulture u Hrvatskoj / Traces of Ottoman Culture in Croatia (Denizler Kitabevi, Zagreb – Istanbul, 2015.). Autor je brojnih naučnih i stručnih radova na temu političke i kulturne istorije Hrvatske i Jugoslavije u XX vijeku, jugoslovensko-turskih odnosa u XX vijeku, kao i istorije Hrvatske pod osmanskom vlašću u XVI i XVII vijeku. Istraživao je u Osmanskom arhivu Predsjedništva Vlade Republike Turske u Istanbulu, u Republičkom arhivu Predsjedništva Vlade Republike Turske u Ankari, u Arhivu Jugoslavije u Beogradu, u Hrvatskom državnom arhivu u Zagrebu i u Arhivu Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Govori engleski i turski jezik, a služi se francuskim i njemačkim jezikom.

Na predavanje su pozvani studenti, akademsko osoblje i šira publika.

Topic: Progoni vještica na prostoru Hrvatske u ranom novom vijeku
Time: Nov 29, 2021 08:00 PM Sarajevo, Skopje, Zagreb