Studenti u susret nauci

Master studenti Studijskog programa za geografiju Filip Vujović i Mladen Delić izlagali su rad iz oblasti geografskih informacionih sistema (GIS-a) i geoekologije na temu „Geoekološka evaluacija Mojkovca u svrhu razvoja rekreativnog turizma“ na četrnaestom po redu naučno-stručnom skupu sa međunarodnim učešćem „Studenti u susret nauci“ (Students encountering science ̶ StES) u Banjoj Luci. Rad je dobio pozitivne recenzije od naučnog odbora i objavljen u zborniku radova.

Skup je organizovao u periodu 25.11-27.11.2021. Studentski parlament Univerziteta u Banjoj Luci i Univerzitet u Banjoj Luci, a pod pokroviteljstvom Ministarstva za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo. StES je prvi put organizovan 2008. godine kao bi se studentima otvorila vrata koja vode ka nauci, istraživanju i novim tehnologijama. U prethodnih 14 godina StES je okupio studente iz svih djelova svijeta: SAD-a, Rusije, Velike Britanije, Njemačke, Kine, Turske, Indije, Španije, Slovenije, Francuske, Češke, Crne Gore, Hrvatske, Srbije, ali i  iz drugih zemalja. Ovogodišnji skup okupio je 165 mladih istraživača.