Posjeta ambasadorke Bugarske Filozofskom fakultetu

Dekanka Filozofskog fakulteta UCG prof. dr Tatjana Novović sastala se sa ambasadorkom Republike Bugarske u Crnoj Gori, Nj.E. Maglenom Plugčijevom povodom intenzivnije akademske saradnje Fakulteta i bugarskih visokoškolakih i naučnoistraživačkih institucija.

Dekanka Novović je sa prodekanima Fakulteta koji su učestvovali na sastanku, prof. dr Biljanom Maslovarić i prof. dr Marijanom Premovićem predstavila ambasadorki Pulgačejevoj ključne aktivnosti u okviru studijskih programa na Filozofskom fakultetu. Istakla je značaj mogućeg  uspostavljanja saradnje sa fakultetima i naučnim institutima u Bugarskoj, koje imaju studijske programe sa kompatibilnim nastavnim i naučnim sadržajima.

Ambasadorka je ukazala da su institucije u Bugarskoj potpuno otvorene za saradnju u svim oblastima koje se razvijaju na Filozofskom fakultetu i da će posredovati u uspostavljanju sporazuma i određenije definisane razmjene između pomenutih visokoškolskih institucija.

Sastanak je održan 22. juna 2022. godine.