Učešće metodičara na konferenciji Istraživanja u metodikama vaspitno-obrazovnog rada

Profesori i saradnici metodičke grupe predmeta Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, 23. septembra predstavili su svoje istraživačke radove na naučno-stručnoj konferenciji Istraživanja u metodikama vaspitno-obrazovnog rada: rezultati i specifičnosti.

Na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Banjoj Luci, prof. dr Dijana Vučković je u uvodnim izlaganjima prezentovala rad Istraživačke kompetencije i vještine akademskog pisanja studenata master studija predškolskog vaspitanja i obrazovanja. U sekciji za metodiku razredne nastave, dr Mirko Đukanović je predstavio rad Specifičnost realizacije onlajn nastave za učenike mlađeg osnovnoškolskog uzrasta, a mr Andrijana Vučetić Obadović govorila je na temu Zastupljenost muzičkih igara u razrednoj nastavi muzičke kulture. U okviru sekcije za metodiku predškolskog vaspitanja i obrazovanja predstavljeni su rezultati koautorskih istraživanja prof. Milice Drašković i prof. Nataše Skakavac Stavovi vaspitača prema ranom prepoznavanju darovitosti kod djece predškolskog uzrasta Kriterijumi vaspitača prilikom izbora tekstova koji su u funkciji usvajanja matematičkih sadržaja, kao i rad mr Marijane Blečić i prof. dr Veselina Mićanovića Podsticanje kulturnih kompetencija u vrtiću u kojem borave romska i egipćanska djeca.