Predavanje: „Država, Svetinje, Evropski Put: savremena crnogorska politika kroz prizmu teorije diskursa"

Predavanje na temu: „Država, Svetinje, Evropski Put: savremena crnogorska politika kroz prizmu teorije diskursa", mr Feđe Pavlovića doktoranda političkih nauka na Univerzitetu Ludvig-Maksimilijan u Minhenu, održaće se, u organizaciji Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, u Nikšiću, u srijedu, 5. oktobra 2021. godine, sa početkom u 11.00 sati, u učionici 336.

Feđa Pavlović je politički teoretičar koji se u svom istraživanju bavi primjenom elemenata Ničeove genealoške kritike morala na fenomen savremenog populizma. Diplomirao je i magistrirao filozofiju na Katoličkom univerzitetu u Luvenu, a magistarske studije iz oblasti političke teorije završio je na Londonskoj školi ekonomije i političkih nauka. Trenutno priprema doktorat iz političkih nauka na Univerzitetu Ludvig-Maksimilijan u Minhenu.

Na predavanje su pozvani studenti, akademsko osoblje i šira publika.