Serija predavanja o kreativnim industrijama

U srijedu, 09. novembra 2022. godine u 20h, počinje serija predavanja koju Filozofski fakultet organizuje za studente, saradnike i nastavnike, a koja se tiču kombinovanja elemenata kreativnosti i preduzetništva u humanističkim naukama s fokusom na mogućnosti koje pružaju IT tehnologije.

Prvo predavanje održaće Mario Mikić-Vučak, a biće posvećeno temi: „XR tehnologije - nova vrsta storytellinga“.

Mario Mikić-Vučak, završio je Odjel za poslovnu informatiku, na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Ima veliko iskustvo kao 3D dizajner u primjeni multimedijskih alata za prikaz rasvjete na svim oblicima građevina. Vlasnik je firme koja se bavi izradom sadržaja za Virtualnu stvarnost, kao za ostalim tehnologijama vezanim uz Produženu stvarnost. Do sada je radio na preko 100 projekata vezanih za tehnologije Produžene stvanrnosti, Holograma, WebXR, 360 i sličnih tehnologija.

Inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Time: Nov 9, 2022 08:00 PM Belgrade, Bratislava, Ljubljana