Predavanje: Muzeji između stvarnog i digitalnog

Filozofski fakultet 14. decembra (srijeda) 2022. godine, u 20h, na platformi Zoom, organizuje predavanje: „Muzeji između stvarnog i digitalnog“, a predavačica je doktorandkinja Mihaela Kulej.

Ovo je četvrto predavanje iz serije predavanja o kreativnim industrijama.

Mihaela Kulej, direktorica i viši kustos Gradskog muzeja Virovitica, rođena 1974. godine, po struci je istoričarka umjetnosti i filozofkinja, a trenutno je doktorandkinja na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti - područje ​muzeologija. Autorica je mnogih stručnih tekstova i muzeološke koncepcije te nove stalne postavke Gradskog muzeja Virovitica pod nazivom Drveno doba, koja je više puta nagrađivana na nacionalnom i međunarodnom nivou, a u novembru 2022. godine i Gradski muzej Virovitice osvojio je nagradu za najbolji slovenski muzej ŽIVA 2022. koju dodjeljuje Forum slovenskih kultura.

Na predavanje su pozvani studenti, akademsko osoblje i šira publika.

Topic: Muzeji između stvarnog i digitalnog

Time: Dec 14, 2022 08:00 PM Budapest