Potpisan sporazum o saradnji sa Fakultetom pedagoških nauka "Luigj Gurakuqi"

Slijedeći obostrani interes u sferi razvoja i unapređenja akademske i naučno-istraživačke saradnje, dekanka  Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, prof. dr Tatjana Novović i dekan Fakulteta pedagoških nauka Univerziteta u Skadru "Luigj Gurakuqi" prof. dr Fatmir Vadohej potpisali su ugovor o saradnji. Sporazum je rezultat dobre i dugogodišnje uspješne akademske saradnje između dva fakulteta. Profesori sa Fakulteta pedagoških nauka u Skadru pružaju veliku pomoć u realizaciji nastave na Studijskom programu za obrazovanje učitelja na albanskom jeziku u Podgorici, koji je sastavni dio Filozofskog fakulteta.

Sprazumom su predviđene sljedeće zajedničke aktivnosti: akademske posjete, razmjena studenata i osoblja, zajednički istraživački projekti, učešće na seminarima i akademskim skupovima, zajednički kratkoročni akademski programi, programe obuke osoblja i druge aktivnosti od zajedničkog interesa.