Filozofi Slovenije u radnoj posjeti Univerzitetu Crne Gore

U okviru realizacije bilateralnog projekta između Filozofskog fakulteta u Nikšiću i Filozofskog fakulteta u Ljubljani profesorice slovenačkog univerziteta, prof. dr Olga Markič, doc. dr Maja Malec i mr Nastja Tomat, su 22. marta 2023. godine na Filozofskom fakultetu u Nikšiću održale predavanje posvećeno temama iz oblasti epistemologije i logike (Vještačka inteligencija i pitanje transparentnosti i objašnjenja; Razumijevanje modalnosti; Ograničena epistemička racionalnost kao veza između normativnog i deskriptivnog).

Tim slovenačkih filozofa u kojem su se još nalazili i rukovoditeljka bilateralnog projekta sa slovenačke strane doc. dr Nina Petek i prof. dr Franci Zore tokom posjete su se sastali sa profesorima Studijskog programa za filozofiju Univerziteta Crne Gore. U okviru ovog bilateralnog sastanka dogovoreni su novi oblici saradnje koji bi mogli biti realizovani u budućnosti. Goste iz Slovenije je primila i dekanica Filozofskog fakulteta, prof. dr Tatjana Novović sa prodekanicom prof. dr Biljanom Maslovarić, kao i prorektor UCG prof. dr Veselin Mićanović. Tokom ovih susreta profesori ljubljanskog univerziteta su se upoznali sa funkcionisanjem i rezultatima Filozofskog fakulteta i Univerziteta Crne Gore.