Представник Филозофског факултета у атлетици поново на побједничком постољу

Представник Филозофског факултета у атлетици  поново на побједничком постољу

Na juče održanoj međunarodnoj atletskoj trci „Ostroški polumaraton“, koji je ove godine bio i državno prvenstvo Crne Gore u toj popularnoj trkačkoj disciplini, prof. dr Dušan Krcunović sa Studijskog programa za filozofiju osvojio je treće mjesto u kategoriji veterana od 50 do 54 godine. Stazu dugu 21 kilometar prof. Krcunović je pretrčao za 1 sat 35 minuta i 32 sekunde, uz neznatan zaostatak za proslavljenim atletičarima iz Srbije, Zdravkom Mišovićem (2) i Mićom Ivkovićem (1). Novim uspjehom profesor Krcunović je još jednom afirmisao Filozofski fakultet u Nikšiću pod čijim nazivom je i nastupao na ovogodišnjem državnom prvenstvu u polu­maratonu, na relaciji Nikšić-Manastir Ostrog, u do sada najmasov­nijem izdanju fizički i mentalno izuzetno zahtjevne atletske trke „Ostroš­ki polumaraton“. Ukoliko to dozvole akademske obaveze, profesor filozofije će predstavljati svoj fakultet i na predstojećem Beogradskom maratonu.