Успјешан наступ професора Филозофског факултета на државном првенству у полумаратону

Na 7. Ostroškom polumaratonu, koji je bio državno prvenstvo Crne Gore i prvenstvo Balkana u ovoj atletskoj disciplini, profesor Dušan Krcunović sa Studijskog programa za filozofiju osvojio je drugo mjesto u kategoriji veterana (M50-59). Uprkos izuzetno sparnom nedjeljnom danu, profesor sa nikšićkog Filozofskog fakulteta uspio je da popravi prošlogodišnji ishod nadmetanja kada je bio trećeplasirani u svojoj kategoriji, ali sa mnogo boljim vremenom. S obzirom na nepovoljne atmosferske prilike za dugoprugaško trčanje - koje su od samog starta trke na Trgu “Šaka Petrovića” pa do njenog cilja ispred donjeg Manastira Ostrog pratile takmičare iz 12 zemalja - slabiji vremenski rezultat ovogodišnjeg takmičenja za prof. Krcunovića je ostao u drugom planu u odnosu na njegov zavidan plasman. Više od lične ambicije, uložene napore i samoodricanje opravdava kolegijalna želja za afirmacijom sportske kulture među studentima na Filozofskom fakultetu u Nikšiću, ali i na Univerzitetu Crne Gore.