Filozofski fakultet je u saradnji sa Tehnopolisom, otpočeo pilot fazu projekta „Edukacija.me“, koji podrazumijeva uključivanje savremenenih edukativnih tehnologija i pristupa u radu sa studentima, uz mogućnost uključivanja i najšire javnosti. U tom smislu projekat “Edukacija.me” ima za cilj unapređenje obrazovnog sistema u Crnoj Gori kroz upotrebu novih tehnologija i savremenih metoda učenja kako bi se obezbijedilo prevashodno studentima ali i svim ostalim  korisnicima, raznovrsan broj on line kurseva radi usvajanja novih znanja i vještina, neophodnih za život u 21 vijeku.

U tom smislu, profesori Filozofskog fakulteta će učestvovati u  pripremi on line kurseva, i to  iz sljedećih oblasti: Pedagogija slobodnog vremena (doc. dr Biljana Maslovarić);  Istorija Antičkog Rima (doc.dr Marijan Premović) i Osnove geografije (mr Duško Vujačić). U periodu februar-mart 2018.godine, radiće se na tehničko- tehnološkoj pripremi kurseva, a otpočinjanje on line kurseva je planiran za  april 2018.godine, o čemu će i javnost biti blagovremeno obaviještena.