Igrom ,,Evropa pitanje vrijednosti” obilježen Dan Savjeta Evrope

Predstavnici studenata/studentkinja studijskih programa Filozofskog fakulteta, juče su na prigodan način obilježili Dan Savjeta Evrope.

Nakon svečanog prijema Anđele Longo, šefice Programske kancelarije Savjeta Evrope u Crnoj Gori od strane dekana  Gorana Barovića i prodekanice  Biljane Maslovarić, trideset studenata i studentkinja je učestvovalo u igri: ,,Evropa pitanje vrijednosti” i još jednom se podsjetili na koncept ljudskih prava i demokratije uopšte.

Nakon uručenja nagrade profesorici Nataši Krivokapić  sa studijskog programa za Sociologiju čiji je tim ovom prilikom bio najuspješniji, studenti/studentkinje  su imali priliku da se upoznaju i sa projektom: ,,Podsticanje demokratske kulture u školama”  koji zajedno finansiraju Evropska unija i Savjet Evrope kroz zajednički programski okvir pod nazivom: ,,Horizontal Facility za Zapadni Balkan i Tursku”, tako i razgovaraju o važnosti i načinima jačanja demokratskih kompetencija sa svojih ličnih i profesionalnih pozicija.