Prof. dr Saša Milić imenovan za člana UNICEF-ovog Etičkog komiteta za istraživanja

UNICEF Crna Gora je formirao Etički komitet za istraživanja i od nedavno imenovao prof. dr Sašu Milića za člana komiteta.

Kako bi ojačao svoje programe, politiku i zagovaranje, UNICEF Crna Gora ulaže puno napora u kreiranje i realizaciju: istraživanja, vrednovanja i prikupljanja podataka i analiza kako bi se stvorila opsežna baza istraživačkih dokaza, koja bi podržala ostvarivanje prava svakog djeteta, posebno one djece koja se nalaze u nepovoljnom položaju. U svjetlu strateškog plana UNICEF-a za iskorištavanje inovacija i produbljivanja i širenja dokaza usmjerenih na održivi globalni napredak ka ostvarivanju prava djece, ovom aktivnošću se nastoji osigurati etičko ponašanje u izvođenju istraživačkih dokaza.