Filozofski fakultet, 18.10.2019

Predavanje Aleksandre Marie Vukić, "Borba i stradanje. Poljski državljani tokom Drugog svjetskog rata“

Filozofski fakultet i Studijski program za istoriju u saradnji sa Ambasadom Republike Poljske u Podgorici, 16. oktobra 2019. godine u 12 sati, organizovali su predavanje Aleksandre Marie Vukić, magistra vojne istorije, sa Univerziteta    „Adam Mickiewicz” iz Poznanja, pod nazivom „Borba i stradanje. Poljski državljani tokom Drugog svjetskog rata“ (Fighting and suffering. Polish citizens during World War II).

Prije predavanja u Svečanoj sali je upriličena izložba „Borba i stradanje” povodom 80. godišnjice izbijanja Drugog svjetskog rata, a poslije predavanja organizovan je kviz za studente, sa  istom tematikom.

Predstavnici ambasade su  najbolje studente nagradili, dok su ostali učesnici dobili prigodne poklone.

Broj posjeta : 151