Filozofski fakultet UCG i UMH ozvaničili saradnju

Dekan Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Goran Barović i direktor Udruženja mladih sa hendikepom Nikšić (UMHNK) Nenad Mijušković potpisali su juče memorandum o saradnji u projektu "Inkluzivna kultura u osnovnim školama".

Kako je rečeno, cilj projekta je da doprinese unapređenju prava i položaja u društvu djece sa teškoćama u učenju i sa rijetkim bolestima. Kako je pojasnio Mijušković, u projektu će biti tretiran problem disleksije kod djece.

Profesorica Filozofskog fakulteta, stručnjak u oblasti rijetkih bolesti, konkretno disleksije, Nada Šakotić, biće uključena u realizaciji projekta, najavio je Mijušković.

U okviru projekta planirano je da u osnovnim školama u Nikšiću, kod djece koja pohađaju treći razred, bude sprovedeno istraživanje na temu teškoće u učenju.

-U istraživanju bi uključili 17 osnovnih škola, 52 odjeljenja trećih razreda sa 1.560 učenika/ca, dodao je Mijušković.

On se osvrnuo i na pređašnju saradnju sa Filozofskim fakultetom, prije svega na uređenju pristupačnosti ove visokoobrazovne ustanove osobama sa invaliditetom.

Porof. dr Goran Barović rekao je da vjeruje da će ustanova na čijem je čelu biti dobar partner u projektu.

Izvor: Pobjeda