U okviru ERASMUS+ programa nabavljena oprema vrijedna 45.000,00 € za opremanje centra za obuku nastavnika

U okviru realizacije KEY (KEEP EDUCATING YOURSELF) projekta, ERASMUS+ programa, na Filozofskom fakultetu je nabavljena oprema vrijedna oko 45.000,00€ koja će biti instalirana u Centru za obuku nastavnika. Oprema je nabavljena u tri parije: računarska oprema, multimedijalna i audio-vizuelna oprema i oprema za obrazovne potrebe. Centar za obuku nastavnika/vaspitača je formiran u junu 2019. godine s ciljem osnaživanja saradnje Filozofskog fakulteta i Zavoda za školstvo u realizaciji programa za obuku nastavnika/vaspitača akreditovanih od strane Ministarstva prosvjete – Zavoda za školstvo.

Filozofski fakultet kao organizaciona jedinica Univerziteta Crne Gore je partnerska institucija na projektu koji se realizuje od decembra 2018. godine, a trajaće do novembra 2021. god.  Konzorcijum KEY projekta čini 18 partnerskih institucija iz Crne Gore, Srbije, Slovenije, Mađarske, Rumunije i Velike Britanije. Pored Filozofskog fakulteta u projektu su uključene još tri partnerske institucije iz Crne Gore: Zavod za školstvo, JPU „Ljubica Popović“ i Pedagoški centar Crne Gore.

Koordinator KEY projekta sa Univerziteta  Crne Gore je prof. dr Veselin Mićanović.