Konferencija „Sociološka nauka, filozofsko i naučno znanje u funkciji progresa“

U petak 20. novembra 2020. godine, sa početkom u 10h, biće održana online konferencija pod nazivom „Sociološka nauka, filozofsko i naučno znanje u funkciji progresa“. Konferenciju organizuje Studijski program za sociologiju, pod pokroviteljstvom Filozofskog fakulteta u Nikšiću. Partneri konferencije su Mediteranska asocijacija za sociologiju turizma AssMed; Ce.P.ci.T. – Odsjek za sociologiju i ekonomsko pravo, Univerziteta u Bolonji; Centar za istraživanje turizma Univerziteta u Kalabriji; Filozofski fakultet u Osijeku; Filozofski fakultet u Nišu; Fakultet političkih nauka u Banjoj Luci, UNESCO katedra za obrazovanje za demokratsko građanstvo i ljudska prava. Najavljeno je oko 30 izlaganja učesnika iz 6 zemalja. Konferenciju će otvoriti dekanka Filozofskog fakulteta, prof. dr Tatjana Novović.

Konferenciji se može pristupiti preko sledećeg linka: