Radovi studentkinje Bosiljke Bakočević, virtuelna izložba

Podstaknuta Frojdovom teorijom da je izvor nesvjesnog u djetinjstvu, odakle se crpe osjećanja i inspiracija i izrazom Paul Kleea, čija se fundamentalna nit kreativnog procesa krije u dječijoj umjetnosti, razmišljala sam zašto je tehnika akvarela ta u kojoj se izražavam. Nekad imam osjećaj da je nisam odabrala, barem ne na svjesnom nivou, nego da je ona odabrala mene.

Boka Kotorska, čarobni zaliv mog djetinjstva, koja me je uvijek opijala svojom svjetlošću i njenim presijavanjima u moru urezala je u mojoj podsvijesti senzibilitet koji se prenosi na moje slike. Cijela priča koja se plete oko tehnike akvarela jeste upravo bazirana na svjetlosti i vodi. Lakoća pokreta, prozračnost i magija isijavaju same od sebe. Nastaje jedan svijet dovoljan samom sebi, sačinjen od svojevrsnih oblika, boja, formi.

Bosiljka Bakočević (Master studije, SP Slikarstvo)