Virtuelna izložba studenata Fakulteta likovnih umjetnosti III dio

Virtuelna izložba studenata Fakulteta likovnih umjetnosti Univerziteta Crne Gore se nastavlja predstavljanjem radova studenata Helene Blagojević, Edina Ćeranića, Maše Ratknić, Teodore Tošić i Jasmine Šuntić.

Izložba je dostupna za praćenje na stranici Udruženje studenata akademija Cetinje.

Helena Blagojević
III godina, SP Slikarstvo
--
Bogomoljke se oduvijek smatraju mističnim i djelimično zastrašujućim insektom. U Egiptu su poštovane kao ljubimci boga Ra i kada bi se pojavile, pred neki bitan dogadjaj, označavale su veliku sreću i siguran uspjeh. U doba rimske Imperije smatrane su za proroka sa polja koji izgubljenom putniku šapuće put kući.
Zato ih ne treba smatrati za strašne mesojede, koji po nekim interpretacijama posjeduju otrov koji prilikom ugriza može biti fatalan. To je mit. Ne treba osuđivati nikoga na osnovu spoljašnjeg izgleda pa čak ni insekta.
Bogomoljke su graciozne, nježne i velikom broju ljudi uljepšavaju život kao kućni ljubimci.
Edin Ćeranić
I godina Master studija, SP Slikarstvo
--
"FKA" je referencijalan rad koji je nastao kao potreba za uklapanjem različitih medija. Digitalno slikanje u kombinaciji sa tradicionalnim načinom slikanja, omogućava da iskažem svoj umjetnički izraz kroz drugu dimenziju.
Maša Ratknić
I godina Master studija, SP Slikarstvo
--
Ovi crteži su dio ciklusa na kojima tragam za pokretom i formom, koristeći podloge koje mi to omogućavaju. Različitim intezitetom linija crtam na više prozirnih papira, koje kasnije uvezujem u jednu cjelinu.
Teodora Tošić
I godina Master studija, SP Vajarstvo
--
Rad "State of mind / Stanje uma" simbolički je prikaz psiholoških stanja, materijalizovanih u formi instalacije.
Jasmina Šuntić,
III godina, SP Grafički dizajn