Predstavnice Instituta za konzervaciju i restauraciju iz Beča u posjeti Studijskom programu Konzervacija i restauracija na FLU

Ovih dana na Fakultetu likovnih umjetnosti boravile su gošće iz Beča: prof.dr Gabriela Krist, direktorica Instituta za konzervaciju i restauraciju Univerziteta primijenjenih umjetnosti iz Beča, mr.art Marija Milčin, rukovoditeljka Smjera za konzervaciju kamena na istom Institutu, te doc.mr.art Kristina Kojan Goluža, ekspert za konzervaciju i restauraciju arheološke zbirke Donje Austrije u okviru kancelarije Savezne vlade Donje Austrije.

Na sastanku sa dekanom prof.mr Markom Markovićem i rukovoditeljkom Interdisciplinarnog studijskog programa Konzervacija i restauracija, prof.mr Natašom Đurović, ugledne gošće su se upoznale sa organizacijom rada novoosnovanog studijskog programa, koji ovih dana upisuje drugu generaciju studenata.

Bilo je riječi o mogućim oblicima saradnje dvije obrazovne institucije, kroz podršku Instituta iz Beča, respektabilne visokoobrazovne institucije sa dugom tradicijom u oblasti zaštite kulturne baštine.

S obzirom da Studijski program Konzervacija i restauracija praktični dio stručne nastave organizuje u saradnji sa Centrom za konzervaciju i arheologiju Crne Gore, upriličen je sastanak sa direktoricom Centra, konzervatorkom-savjetnicom Biljanom Brajović, te su se gošće iz Beča upoznale sa radom čelne nacionalne institucije za zaštitu kulturne baštine, te mogućnostima koje studentima nudi praksa u ateljeima i na terenskim konzervatorskim radovima koje sprovodi pomenuta institucija.