Saradnja SP Konzervacija i restauracija FLU u Cetinju sa Odjelom za umjetnost i restauraciju Sveučilišta u Dubrovniku

Rukovoditeljka Interdisciplinarnog studijskog programa Konzervacija i restauracija na Fakultetu likovnih umjetnosti u Cetinju, prof. mr Nataša Đurović, posjetila je ovih dana Odjel za umjetnost i restauraciju Sveučilišta u Dubrovniku. Prilikom obilaska ateljea i na radnom sastanku sa pročelnicom Odjela vanr.prof.dr Luciom Emanuele i kolegama konzervatorima: doc.art Sanjom Serhatlić, doc.art Joškom Bogdanovićem, doc.dr Danijelom Jemo, doc.art Mateom Miguel Kodrič Kesovia i doc.art Tanjom Dujaković,  prof. Đurović se upoznala  sa organizacijom rada Odjela za restauraciju, kao i brojnim projektima kojima se Odjel može pohvaliti  u svom skoro  dvadesetogodišnjem trajanju. Tokom susreta je izraženo obostrano zadovoljstvo uspješno započetom saradnjom dvije institucije, kroz angažman gostujućih predavanja kolega iz Dubrovnika, na novoosnovanom Studijskom programu na Cetinju, te je bilo riječi i o mogućnosti daljeg potencijalnog proširivanja saradnje kroz Erasmus projekte.

Republika Hrvatska poklanja dužnu pažnju značaju edukacije u oblasti zaštite kulturne baštine, te se u okviru države nalaze tri značajna visoko-obrazovna središta za oblast konzervacije i restauracije – na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu, na Umjetničkoj akademiji u Splitu i, od 2005.god.,  pomenuti Odjel na Sveučilištu u Dubrovniku, koji je specijalizovan za edukaciju u oblasti konzervacije i restauracije predmeta kulturne baštine od papira, tekstila, drveta, keramike i metala.