U Gdanjsku otvorena izložba: Pozicije, kretanja, granice

U galeriji Armory of Arts u Gdanjsku svečano je otvorena izložba pod nazivom "Pozicije, kretanja, granice". Otvaranje izložbe bilo je posebno značajno, budući da je rektor Akademije u Gdanjsku, Dr hab. Krzysztof Polkowsky , lično inaugurisao događaj.

U ime kolektiva Fakulteta likovnih umjetnosti prisutnima se obratila prodekanica za međunarodnu saradnju Maja Šofranac izražavajući zahvalnost na gostoprimstvu i profesionalnosti. Posebno je naglasila dugogodišnju uspješnu saradnju između FLU i Akademije likovnih umjetnosti u Gdanjsku.

Na izložbi su izlagali profesori i saradnici FLU: Ana Matić, Draško Dragaš, Ivana Radovanović, Jova Petričević, Lazar Pejović, Lidija Nikčević, Maja Šofranac, Marija Kapisoda, Marko Marković, Milena Jovićević, Nataša Đurović, Ratko Odalović, Predrag Milačić, Sandra Đurović, Suzana Pajović, Vesna Bošković, Vladimir Đuranović, Željko Reljić i Zdravko Delibašić.

Ova izložba predstavlja samo jedan od događaja kojim se obilježava 50 godina od osnivanja Univerziteta Crne Gore i 35 godina postojanja Fakulteta likovnih umjetnosti Cetinje, koji je tokom svog dugog trajanja postao ključna institucija visokog obrazovanja u oblasti likovnih umjetnosti i dizajna u Crnoj Gori. Takođe, izložba je organizovana u sklopu Erasmus+ saradnje FLU sa Akademijom likovnih umjetnosti u Gdanjsku, dodatno jačajući veze između ove dvije prestižne institucije.

Svečano otvaranje i prisustvo brojnih umjetnika, profesora i publike čine ovu izložbu značajnim kulturnim događajem, dok istovremeno slavi velike jubileje Fakulteta likovnih umjetnosti i Univerziteta Crne Gore – 35 godina i 50 godina od osnivanja.