Zvanična primopredaja i puštanje u rad objekta Zajedničkih djelatnosti u kompleksu Umjetničkih fakulteta na Cetinju

Zvanična posjeta i  radni sastanak  rektora Univerziteta Crne Gore prof. dr Vladimira Božovića sa dekanima umjetničkih fakulteta prof. Tatjanom Krkeljić sa Muzičke akademije, prof. Markom Markovićem sa Fakulteta likovnih umjetnosti i prof. Edinom Jašarovićem sa Fakulteta dramskih umjetnosti, upriličena je povodom zvaničnog otvaranja, tehničkog prijema i puštanja u rad objekta Zajedničkih djelatnosti u okviru kompleksa Umjetničkih fakulteta na Cetinju, Univerziteta Crne Gore.

Objekat Zajedničkih djelatnosti u neposrednoj blizini Fakulteta likovnih umjetnosti, koji se po urbanističkom i arhitektonskom planu nalazi na prostoru bivše fabrike Obod, predstavlja samo dio većeg, višegodišnjeg i faznog projekata koji Univerzitet Crne Gore realizuje u saradnji sa Upravom za kapitalne projekte i investicije u Vladi Crne Gore sa idejom objedinjavanja svih umjetničkih fakulteta na jednom mjestu.

Tokom radne posjete rektora Božovića razmatrana su mnogobrojna pitanja od važnosti za unapređenje i  proširenje stvaralačkog prostora za prezentaciju i promociju umjetničkih radova profesora i studenata koji će se korišćenjem ovog  prostora dodatno upotpuniti i unaprijediti nastavu i sve nastavne procese, te posebno stručno-umjetnički i istraživački rad, i to ne samo u okvirima Univerziteta Crne Gore, nego u jednom širem kulturnom prostoru prijestonice Cetinje, ali i cijele  Crne Gore.

Objekat Zajedničkih djelatnosti po svojoj namjeni i sadržaju zamišljen je kao mjesto za prezentaciju i promociju umjetničkih i ispitnih radova profesora i studenata sva tri umjetnička fakulteta sa Cetinja. Objekat se sastoji iz dvije odvojene hale koje su prezentacionog karaktera sa unutrašnjim galerijama koje su spojene prohodnim haustorskim portalom čineći na taj način skladnu cjelinu polifunkcionalnog prostora koji može biti korišćen modularno na razne načine i za različite vrste umjetničkih programa, njihovu neposrednu pripremu, prezentaciju i promociju.

Primopredaje objekta i zvanično puštanje u rad predstavlja  značajno prostorno i tehničko unapređenje rada za sva tri umjetnička fakulteta sa Cetinja koje će nesumnjivo  omogućiti  veću vidljivosti i sagledavanje ukupnog  doprinosa sve tri akademske zajednice iz različitih  umjetničkih oblasti i na taj način značajno doprinijeti dostizanju punog stvaralačkog potencijala i integraciju naše studentske i akademske umjetničke zajednice.

Kako puštanje u rad ovog objekta predstavlja snažan iskorak Univerziteta Crne Gore ka  trajnom i kvalitetnom ispunjenu svoje strateške, programske i infrastrukturne  misije i vizije, tako otvaranje ovog objekta i njegovo zvanično puštanje u rad predstavlja samo dio kapitalnih investicija i projekata koje Univerzitet Crne Gore  planira da realizuje u toku ove godine, a koje obuhvataju objavu javnih tendera i nabavki za izgradnju novih objekata Fakulteta dramskih umjetnosti i Muzičke akademije na Cetinju.

Zato danas sa  neskrivenim entuzijazmom i velikim očekivanjima čestitamo budućim korisnicima zvanično puštanje u rad objekta Zajedničkih djelatnosti u kompleksu Umjetničkih fakulteta i  želimo da sa puno uspjeha u ovoj jubilarnoj pedesetog godini Univerziteta Crne Gore nastave da kontinuirano doprinose unapređenju, razvoju i promociji crnogorske kulture i umjetnosti.