Izložba grafika profesorice Marije Kapisode: Nastavak

Izložba grafika “Nastavak”, Marije Kapisode, profesora na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju biće otvorena u petak, 12. jula u 20 časova u galeriji Kulturnog centra Trebinje.

Kapisoda će se trebinjskoj publici predstaviti grafikama rađenim u tehnici višebojne litografije kao i grafikama izvedenim u dubokoj štampi.

Marija Kapisoda je rođena 15. septembra 1976. godine na Cetinju. Diplomirala je 2001. godine na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju – Odsjek grafika u klasi profesora Jakova Đuričića. U klasi profesora Đuričića magistrirala je 2006. godine. Doktorske studije upisala je 2017. godine na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu. Vandredni je profesor na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju. Od 2005. godine član je ULUC-a.

Do sada je imala šesnaest samostalnih izložbi. Učestvovala je na više kolektivnih izložbi u zemlji i inostranstvu.
Izložbu grafika “Nastavak” Marije Kapisode organizuje Kulturni centar Trebinje.

Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.