Predstavljanje UCG kadra na američkom Univerzitetu St. John's

Ivana Radovanović, prvi Fulbrajtov stipendista za postdoktorsko istraživanje na polju umjetnosti i asistent na Fakultetu likovnih umjetnosti Univerziteta Crne Gore, održala je prezentaciju svog rada 28. marta, u  na američkom Univerzitetu St. John's University, u Njujorku.

"U predavanju je bilo riječi o mom razvojnom putu, kao i predstavljanju projekta na čijoj ću realizaciji raditi do kraja mog boravka u Njujorku, kazala je Radovanović.

Svoj razvojni put predstavila je studentima privatnog katoličkog univerziteta koji je osnovan 1870. godine. Do 1950. godine je bio lociran u Bruklinu, a danas se nalazi u Kvinsu.

Kampusi ovog univerziteta se nalaze na Staten Ajlendu i Menhetnu, kao i u Italiji, Francuskoj i Irskoj. Ovaj univerzitet nudi više od 100 bečelor, master i doktorskih programa. Odsjek za umjetnost i dizajn je osnovan 1946. godine.