OCJENA KOMISIJE ZA IZBOR LOGA - FOND ZA INOVACIJE CRNE GORE

81000 Podgorica

OCJENA KOMISIJE ZA IZBOR LOGA

sa pozivom autorima

Komisija za izbor loga za Fond za inovacije Crne Gore zasijedala je dana 6. decembra u 13h u prostorijama Fonda. Na sjednici je konstatovano da je na konkurs pristiglo 11 prijava koje su otvarane nasumičnim redom i zavedene na radnu listu pod sljedećim registarskim brojevima:

Reg. br.

#2209M

11.

BEZ ŠIFRE

Komisija je nakon otvaranja dokumentacija u prvom krugu provjere istih zbog formalno-tehničkih nedostataka diksvalifikovala dva nešifrirana rada, odnosno prijave pod registarskim brojevima 7 i 11.

U drugom krugu provjere i analize iz daljeg procesa vrednovanja Komisija je isključila predloge pod registarskim brojevima: 1, 2, 3, 4, 8, 9 i 10 jer ne zadovoljavaju većinu kriterijuma, odnosno zahtijevali bi upliv u autorstvo predlagača.

Komisija je izdvojila rješenja pod registarskim brojevima 5 (šifra: B17) i 6 (šifra: 051704PMR) kao rješenja koja kvalitetom zavređuju posebnu pažnju, ali kojima su potrebna izvjesna unapređenja:

Za rad pod šifrom B17 je neophodno unaprijediti formu i kolorit znaka kako bi se uskladili sa opisanim značenjem.

Za rad pod šifrom 051704PMR neophodno je predložiti varijantu znaka na bazi redukovanog broja autorovih iteracija.

Za oba predloga je potrebno dati i alternativna rješenja ispisa (izbora i upotrebe pisma).

Komisija se ovim putem zahvaljuje svim učesnicima na priloženim rješenjima, a kandidatima čiji su radovi izdvojeni želi slobodan i kreativan stvaralački rad.

Shodno zaključku Komisije, Fond poziva autore rješenja pod šifrom B17 i 051704PMR da najkasnije do utorka, 14. decembra 2021. godine u 12h dostave unaprijeđena rješenja, lično ili poštom na adresu Društva: Fond za inovacije Crne Gore, Rimski trg 46, 81000 Podgorica, Crna Gora, sa naznakom „Konkurs za logo – NE OTVARAJ!“.

Autor koji ne dostavi unaprijeđeno rješenje će biti isključen iz daljeg ocjenjivanja Konkursa.

Fond upozorava sve učesnike konkursa da su obavezani na anonimnost do konačnog izbora pobjedničkog rješenja. Stoga se mole uprave fakulteta da svim svojim studentima i osoblju omoguće pristup ovim informacijama objavom na službenoj oglasnoj tabli, web sajtu i sl.

Podgorica, 6. decembar 2021.

Dostavljeno:
Fakultet likovnih umjetnosti UCG
Fakultet vizuelnih umjetnosti UM
Fakultet za dizajn i multimediju UDG