Predavanje dječijeg neurohirurga - prof. dr Memeta Özeka

Na Medicinskom fakultetu u Podgorici predavanje je održao svjetski cijenjeni dječiji neurohirurg prof. dr Memet Özek, sa Univerziteta Acıbadem (School of Medicine, Department of Neurosurgery, Division of Pediatric Neurosurgery).

Uvaženog gosta uz riječi dobrodošlice je prvo pozdravio dekan Medicinskog fakulteta prof. dr Miodrag Radunović, zatim je doc. dr Dušan Mustur rekao par riječi iz bogate biografije prof. dr Memeta Özeka.

Prof. dr Memet Özek je odražao predavanje na temu ,,Surgical treatment of spasticity in the pediatric age group”.

Profesor Özek je uputio poziv za edukaciju crnogorskih ljekara  iz oblasti neurohirurgije u Istanbulu, kako bi mogli da u Crnoj Gori kreiraju svoj tim i unaprijede operativni program.

„Nama je trebalo 25 godina da dostignemo ovaj nivo medicinskih vještina, a ovim programom vama možemo pomoći da to ostvarite u mnogo kraćem roku“, kazao je prof. dr Memet Özek.

Predavanje je održano u organizaciji Medicinskog fakulteta, Ministarstva zdravlja i Centra za nauku Kliničkog centra Crne Gore