Posjeta delegacije Univerziteta Aurel Vlaicu iz Arada

Dana 25. oktobra 2019. u posjeti Istorijskom institutu bila je delegacija Univerziteta Aurel Vlaicu iz Arada, Rumunija, na čelu sa rektorkom prof. dr Ramonom Lile. Osim nje, u delegaciji je bila i prorektorka za istraživanja prof. dr Corduța Simona Stoica i dekan Teološkog fakulteta prof. dr Cristinel Ioja. U razgovoru sa direktorom Raspopovićem razmatrane su mogućnosti za proširenje naučne saradnje Istorijskog instituta sa naučnim institucijama u okviru Univerziteta Aurel Vlaicu. Dogovoreno je da dvije strane učine napore radi podizanja nivoa naučne saradnje putem realizacije zajedničkih naučnih projekata iz oblasti istorijske nauke. Gosti iz Rumunije su uputili pozive za učešće na njihovim konferencijama, a dogovorena je i saradnja časopisa Istorijski zapisi sa rumunskim kolegama.