Obavještenje o konkursu za mobilnost studenata na Univerzitet u Hajdelbergu

Po osnovu institucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost sklopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za mobilnost studenata u zimskom semestru akademske 2023/24.

Za mobilnost se mogu prijavljivati studenti osnovnih, master i doktorskih studija.

Broj stipendija: stipendija (6 SMS)

Trajanje mobilnosti: 5 mjeseci

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta:

1. Uvjerenje o prosječnoj ocjeni i prevod uvjerenja na engleski jezik
  2. Kopija posljednje diplome (ukoliko je ima)
  3. Potvrdu o studiranju i prevod potvrde na engleski jezik
  4. Dokaz o znanju engleskog jezika/jezika nastave (najmanje B2 nivo)
  5. CV u Europass formatu
  6. Motivaciono pismo na engleskom jeziku/jeziku nastave
  7. Predlog Ugovora o učenju (sa prodekanom u čijoj je nadležnosti međunarodna saradnja sastaviti listu predmeta koji će se slušati na univerzitetu domaćinu; Ugovor je sklon izmjenama, ali u fazi prijave je potrebno napraviti inicijalni predlog)
  9. Skenirana kopija prve stranice pasoša
  10. Izjava o dosadašnjem učešću u programima mobilnosti (da li je student učestvovao, koliko puta u toku trenutnog nivoa studija i u kojim programima)
  11. Studentima master studija koji se prijavljuju za mobilnost u cilju istraživanja/pisanja završnog rada potrebno je priložiti i pozivno pismo potpisano od strane profesora/mentora na Univerzitetu u Hajdelbergu
  12. Ukoliko je je kandidat student sa invaliditetom, dostaviti potvrdu ili naglasiti prodekanu
  13. Popunjen online prijavni formular - https://forms.gle/5zguW7TAqNYZz4387

Za prijavu za razmjenu na doktorskim studijama potrebno je podnijeti sljedeća dokumenta:

1. Dokaz o prijavljenoj temi doktorske disertacije
  2. Plan istraživanja na engleskom jeziku
  3. CV u Europass formatu i preporuku mentora
  4. Motivaciono pismo na engleskom jeziku
  5. Prepis ocjena, kao i prevod prepisa na engleski jezik
  6. Kopija posljednje diplome sa studija
  7. Pozivno pismo potpisano od strane profesora/mentora na Univerzitetu u Hajdelbergu
  8. Dokumentovane vannastavne aktivnosti (ukoliko ih ima): međunarodni studentski skupovi, aktivnosti studentskih organizacija, stručna usavršavanja, pohađanje ljetnjih škola, volontiranje...
  9. Kopija prve stranice pasoša
  10. Ukoliko je je kandidat student sa invaliditetom, dostaviti potvrdu ili naglasiti prodekanu
  11. Izjava o dosadašnjem učešću u programima mobilnosti (da li je student učestvovao, koliko puta u toku trenutnog nivoa studija i u kojim programima)
  12. Popunjen online prijavni formular - https://forms.gle/5zguW7TAqNYZz4387

U fazi prijave prevod dokumentacije na engleski jezik ne mora biti ovjeren od strane sudskog tumača.

Student prilaže dokaz o potrebnom znanju jezika (potvrdu), a dodatno se boduju sljedeći sertifikati:

• Engleski jezik: TOEFL, IELTS, CAMBRIDGE
  • Njemački jezik: Goethe sertifikat
  • Francuski jezik: Delf/Dalf
  • Španski: Dele
  • Italijanski: Cils, Celi

Više informacija o konkursu možete pronaći na sledećem linku:

Krajnji rok za dostavljanje dokumentacije fakultetima je 26. april 2023. godine.